2014/689
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Bord af mahogni med skjult sarg på sider. Udført hos PP Møbler. H. 73. L. 130. B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag