2039/802
Herman Andersen (f. København 1881, d. sst. 1958)
Nøgen kvinde. Sign. Herman Andersen, 1920. Skulptur af bronze. H. 40,5.
Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud