2103/190
“To mennesker” figur af terracotta. Sign. Stephan Sinding 1889. Stemplet L.P. Jørgensen, Eneret. H. 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag. Revne på front.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag