1840/9506
Livio Seguso (f. Murano 1930)
Skulptur af røgfarvet glas i form af siddende dreng. Sign. Seguso AV. Udført hos Seguso AV. Murano, Italien. 1960–70erne. H. 22.
Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud