2014/106
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
Interiør med en kvinde læsende ved vinduet. Sign. Rob. Panitz, 1921. Olie på lærred. 35,5×45.
Mindre afskalninger i nedre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag