2440/​156

Par piedestaler af blankglaseret fajance, rigt støbt med kannelerede stammer med bladværk samt indskription. 20. årh. H. 114 og 115. (2)

Brugsslitage. Ridser, mærker og pletter. Reparationer. Mindre afslag.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

13 bud

889942 1.050 DKK
312770 (Autobud) 1.000 DKK
889942 950 DKK
312770 800 DKK
889942 (Autobud) 750 DKK
312770 700 DKK
889942 (Autobud) 650 DKK
312770 600 DKK
889942 440 DKK
242732 420 DKK
889942 400 DKK
242732 380 DKK
828522 360 DKK