899/1127
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Pilotage”. Sign. Alechinsky 1974. Akvarel på papir. Bladstørrelse 98×66.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1974, kat. nr. 59.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag