12027/82
To danske, delvis forgyldte sølvrammer. Udskåret træ med bladsølv og forgyldning. 19.årh. Begge med orig. glas. Én med bagbeklædning af træ. 45,5×37,5–57×47. Lysmål 38,5×30–48,5×38. (2)
Aldersrelaterede patina. Enkelte mindre afslag.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag