I. L. Jensen, skole, 19. årh. (f. København 1800, d. sst. 1856)
Opstilling med en rosenkrans og en brudekrans af cremefarvede roser. Sign. A. S. Olie på lærred. 27×37.
Krakeleringer samt enkelte mindre afskalninger samt enkelte minimale perforeringer og lille hul. Behov for let overfladerensning.
981679 |