1927/1563
Et par “Black Forest” vægkonsoller udskåret med hovedmonterede gemser omkranset af efeu. Ca. 1900. H. ca. 20 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. De ene med afslag på bagside. En med mindre afslag ved øre.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag