1917/1522
Bordplateu, dekoreret med strøblomster i grøn og mangan med buklet profileret fane, stående på otte claw-on-ball ben. Tyskland, 18. årh. H. 8 cm. L. 51 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer på ben. Afslag og glasurafslag.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag