2115/295
To masker af udskåret patineret træ, den ene med rester af hvidt pigment. Lwalwa og Fang stil. 20. årh. H. 38–45. (2)
Proveniens: Peter Lassens, 1930–2019, samling.
Erhvervet hos Galleri Darrell i Pilestræde.
Brugsspor. Mindre revner i træet. Enkelte afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag