2125/7026
Et sæt tvillingefigurer af udskåret træ, behængt med perler. Yoruba, Nigeria. H. 25,5. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Fodstykket på den en knækket og limet.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag