2050/339
Cylindrisk kandisskrin af hvidt opalineglas, dekoreret i guld med blomster, montering af messing. 20. årh.s begyndelse. H. 12. Diam. 10,5.
Slitage på dekoration, primært på låg. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud