2104/1043
Svensk design
Fem væglamper af lysegrå metal. L. 106. (5)
Slitage, herunder ridser, mærker, afskalninger og buler. En med knækket samling ved skærm. Et manglende messingbeslag i vægmontering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag