2104/​1043

Svensk design

Fem væglamper af lysegrå metal. L. 106. (5)

Slitage, herunder ridser, mærker, afskalninger og buler. En med knækket samling ved skærm. Et manglende messingbeslag i vægmontering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK