2137/250
Græsk ikon med fremstilling af helgen. Tempera på træpanel. 19. årh. 35×29,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ormehuller. Afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud