2419/​741

Lisbeth Sallingboe (f. 1943, d. 2022)

Sofabord af massiv fyr med keramiske fliser. Udført hos Sallingboe, 1970–80'erne. H. 50. Diam. 126.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 7. maj 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag