1825/1639
Iransk skål af keramik dekoreret med grøn glasur. Antagelig Rakka, 13./14. årh. Diam. 23 cm.
Restaureret/Repareret.
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud