Dansk maler, 19. årh.
Bakket landskab med en grusvej, i baggrunden hav. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 14,5×22.
Enkelte minimale flænger langs kant samt enkelte minimale overfladiske ridser.
877172 |