895/​46

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

Ålestangere ved solnedgang. Sign. M. A. 21. Olie på lærred. 38×59.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

75.000 kr.

Hammerslag

70.000 kr.