1639/1527
Gruekedel af kobber med to hanke udført og stempel fra Brede Værk samt Frederik VI monogram. 19. årh. H. 30 cm. Diam. 48 cm.
Huller. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 29. september 2016
Vurdering
Hammerslag
13 bud