Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Opstilling med tulipaner i vindueskarm. Usigneret. Olie på lærred. 41,5×62.
Rest af udstillingsetiket på blændrammen.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer. Enkelte afskalninger. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2019