1510/1575
Skrivesæt af udskåret bjergkrystal form af tre vaser på plateau. Kina, ca. 1900. L. 14 cm. H. 12 cm.
lille hank mangler, mindre afslag på kroppen
Varia, 5. marts 2015
Vurdering
Hammerslag