1432/1618
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, dekoreret med kvinde i havsnød, skive af hvid emalje. 20. årh.s begyndelse. H. 41. B. 28. D. 10.
pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud