1615/147
Christian David Gebauer (f. Neusalz 1777, d. Aarhus 1831)
Heste, en tyr og en ko ved en søbred i sollys. Usigneret. Olie på mahogni. 28×38.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 11. april 2016
Vurdering
Hammerslag