2013/717
Dansk design
Bordlampe med stel af sortlakeret metal med messing fødder. Justérbar skærm af metal med hulmønster. H. 36.
Fremstår med brugsslitage herunder flere ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud