1407/231
Jugend lysekrone med stel af sort metal, prydet med blomster og bladværk, skål og lampeskærme af farvet glas. 20. årh. H. 85. Diam. 66.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 10. februar 2014
Vurdering
Hammerslag