2138/937
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To bogkasser og to vitrineskabe med indbygget lys af mahogni med to tilhørende sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag