2149/8515
Russisk urtepotteskjuler af opaline, dekoreret i farver og guld, montering af forgyldt messing. 19. årh. H. 23. L. 36.
Almindelig brugsslitage, bl. a. revner med reparationer. Forskel på højde på de to midterste ben.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud