1927/744
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Ti Magasin lamper af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 13. (10)
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Topstykke mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag