2441/221
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet, med powder blue glasur og forgyldt dekoration. 19. årh. Monteret til lampe. H. eskl. montering 27 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Borehul til el-ledning. Afslag på øvre rand.
Vurdering
1119251 | ||
1124368 |