1920/​1554

Hollandsk plakette af fajance, dekoreret i blå med landlig idyl med ung kvinde og dyr. Sign. H. Boury. 20. årh. 30×60.

Mindre afskalninger og mærker efter montering langs kanter. Overfladeridser.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK