1920/1554
Hollandsk plakette af fajance, dekoreret i blå med landlig idyl med ung kvinde og dyr. Sign. H. Boury. 20. årh. 30×60.
Mindre afskalninger og mærker efter montering langs kanter. Overfladeridser.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag