2142/66
Louis Fontinelle (f. 1886, d. 1964)
Et par franske bogstøtter af patineret bronze i form af kæmpende geder. Sign. L. Fontinelle. H. 17. (2)
Den ene med løs gipsudfyldning. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud