2439/1543
Et par George II kammerstager af sølv, profileret lyspibe på stigbøjleformet stamme, rund bakke med åben hank. Mester Edward Vincent, London 1736. Vægt 686 g. H. 9,5 cm Diam. 13,5 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
923522 | ||
107855 (Autobud) | ||
923522 | ||
107855 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.