2439/​1543

Et par George II kammerstager af sølv, profileret lyspibe på stigbøjleformet stamme, rund bakke med åben hank. Mester Edward Vincent, London 1736. Vægt 686 g. H. 9,5 cm Diam. 13,5 cm. (2)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?
Levering

Levering i USA fra 550 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.