2039/73
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Parti fra Ringholm mølle ved solnedgang. Sign. G. C. Ringholm 1899. Olie på lærred. 40,5×59.
Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag