2132/2
Et par øreklapstole betrukket med mørkbrunt skind, ben af mahogni. 1960–1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på ben. Overflade ridser og mærker på skind.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag