2434/1335
“Manosque GM” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, to udvendige forlommer, et rum med hægtelukning, to indvendige lynlås lommer og orange ruskindsfor. H. 29 x B. 35–50 x D. 15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Få ridser på læderbesætninger. Fremstår med nogle pletter indvendigt på for. Alle mål er cirkamål.
Vurdering