2022/​58

Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)

Fiskerskibe i friskt vejr på vej på havet ved Cuxhaven. Sign. Holger Drachmann, Cuxhaven 92. Olie på plade. 32×40.

Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

21.000 kr.

27 bud

21.000 kr.
20.000 kr.
19.500 kr.
19.000 kr.
18.500 kr.
18.000 kr.
17.500 kr.
17.000 kr.
16.500 kr.
(Autobud) 16.000 kr.
15.500 kr.
(Autobud) 15.000 kr.
14.500 kr.
14.000 kr.
13.500 kr.
(Autobud) 13.000 kr.
12.500 kr.
(Autobud) 12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.