2022/58
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Fiskerskibe i friskt vejr på vej på havet ved Cuxhaven. Sign. Holger Drachmann, Cuxhaven 92. Olie på plade. 32×40.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud