Cilius Andersen (f. Odense 1865, d. Frederiksberg 1913)
Interiør med en ung kvinde ved en bogreol holdende en rose. Sign. Cilius A. Olie på malepap. 34×46,5.
På bagsiden et utydeligt auktionsnummer samt samlerstempel “L. S. 1914”.
Retoucheringer. Minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
41 bud