1211/1120
Hans Christian Jensen (f. København 1836, d. sst. 1903)
Vinterlandskab med ægtepar på grusvej. Sign. H. C. Jensen. Olie på lærred. 27×30,5.
Talrige mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Malerier, 14. marts 2012
Vurdering
Hammerslag