891/​283

Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med kvindelige figurer holdende tre lysarme, koniske plinte med slynget ornamentik i relief. 19. årh.s begyndelse. H. 65. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag