2103/​60

Rörstrand rokoko dyb tallerken af fajance, dekoreret i farver med blomster. Sign. Rörstrand 3/7 67 CB. 18. årh. Diam. 25.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre glasurafskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
2.500 DKK