2103/60
Rörstrand rokoko dyb tallerken af fajance, dekoreret i farver med blomster. Sign. Rörstrand 3/7 67 CB. 18. årh. Diam. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre glasurafskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag