891/​1526

Sohan Qadri (f. Punjab 1932, d. Toronto, Canada 2011)

Uden titel, 1978. Sign. Qadri; sign. med datering på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 80×80.

Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren i 1983 i forbindelse med besøg og udstilling hos Galerie Hohmann, Walsrode.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 4. december 2019

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag