1315/​1642

To klukflasker af klart og grønt glas samt to karafler og bordskål af slebet krystalglas. 20. årh. Karafler H. 23–31. Skål 9,5. Diam. 23. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 11. april 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

290 DKK

(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK