1315/1642
To klukflasker af klart og grønt glas samt to karafler og bordskål af slebet krystalglas. 20. årh. Karafler H. 23–31. Skål 9,5. Diam. 23. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 11. april 2013
Vurdering
Hammerslag