2103/58
Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)
Stilleben med stenbidder (Tylsere). Sign. Hein, 5 april 1918. Olie på lærred. 47,5×57 cm.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag