2103/​58

Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)

Stilleben med stenbidder (Tylsere). Sign. Hein, 5 april 1918. Olie på lærred. 47,5×57 cm.

Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK