2022/1237
Ring af 8 kt. guld prydet med Sydafrika, 1/10 Krugerrand 1985. Samlet vægt ca. 7,5 g. B. 19 mm. Str. 63. London, 1984.
Stemplet 375 (9 kt.)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Synlige spor efter ændring af ringstørrelse.
Smykker, 27. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud