2048/5
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende trubadur, urhus i form af klippe. Gotisk stil, 19. årh.s midte. H. 43. B. 30. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud