August Carl Lorange (f. Wienrode i Harzen 1833, d. Kairo 1875)
Udsigt mod Pederstrup. Sign. A. Lorange 63. Olie på lærred. 24×33.
Lærred bør strammes op. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020