2015/​245

August Carl Lorange (f. Wienrode i Harzen 1833, d. Kairo 1875)

Udsigt mod Pederstrup. Sign. A. Lorange 63. Olie på lærred. 24×33.

Lærred bør strammes op. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK