1738/650
Chris Finley (f. 1974)
“Goo Goo Pow Wow Mix Zoom”, 2001. Sign. på bagsiden. Enamel på lærred monteret på plade. 107×95.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Intet at bemærke. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag